DRAVCI

před 1 rokem, 16.5.2023

2. 5. jsme se zúčastnili programu o dravcích. Dozvěděli jsme se o nich hodně zajímavých informací, shlédli jsme také několik ukázek lovu. Akci připravila společnost Seiferos, která provozuje i záchrannou stanici pro dravé ptactvo. číst více..

DEN ZEMĚ

před 1 rokem, 16.5.2023

V rámci oslav Dne Země jsme se v pátek 29. dubna vydali společně s dětmi ze 4. A po zajímavých místech v Uherském Hradišti. Naším prvním cílem byl pramen Staré Olšavy, nacházející se v části Mařatice. Dále jsme pokračovali na Sadskou výšinu, odtud jsme se dostali k bývalému židovskému hřbitovu. Poté jsme se vydali zpět směrem ke škole, Průmyslovou ulicí ke korytu říčky Staré Olšavy, kolem které jsme prošli do části Štěpnice. Den Země se vydařil, poznali jsme zajímavá místa v okolí našich domovů. číst více..

NOC S ANDERSENEM

před 1 rokem, 2.4.2023

V pátek 31. března jsme se zapojili do celorepublikové akce Noc s Andersenem. Společně se spolužáky ze sedmi dalších tříd jsme přenocovali ve škole. Celým večerem nás provázel Ondřej Sekora a jeho knížka Ferda mravenec, prošli jsme stezkou odvahy a vyráběli lapače snů. číst více..

DĚTI UČÍ DĚTI

před 1 rokem, 2.4.2023

Jako již tradičně v den výročí narození Jana Amose Komenského 28. března učily u nás ve třídě děti. Tentokrát to byli žáci a žákyně z pátého, šestého a osmého ročníku. číst více..

PĚSTITELSKÉ PRÁCE NÁS BAVÍ

před 1 rokem, 2.4.2023

S příchodem jara jsme se rozhodli pěstovat "zdravé mlsání" . V hodině pracovních činností jsme si připravili truhlíky s drenážními vrstvami, hlínou a zaseli řeřichu. Nyní zaléváme a doufáme, že vyroste! číst více..