MA

HURÁ PRÁZDNINY

před 2 dny, 28.6.2024

Tak už je tu konec školního roku a všichni se těšíme na prázdniny. Užijte si společně léto! číst více..

TŘÍDNÍ VÝLET DO VESELÍ NAD MORAVOU

před 2 dny, 28.6.2024

V úterý 18.6. jsme vlakem vyjeli na výlet do Veselí nad Moravou, kde nás čekalo lanové centrum a Dům přírody Bílých Karpat. S velkým nadšením si děti užily celý program. Můžete se přesvědčit na fotkách. číst více..

Den Země s badatelským batohem

před 2 měsíci, 6.5.2024

Ve čtvrtek 2.5. jsme si v Kunovském lese připomněli Den Země a důležitost péče o ni. Vybaveni badatelským batohem a síťkami jsme se vydali k periodickým tůním, úlovků měly děti opravdu hodně. Na nedaleké louce děti určovaly místní rostlinné druhy. Společně jsme hledali odpovědi na otázky vztahující se k charakteristice lužního lesa. Bylo to moc fajn strávené dopoledne. číst více..

Kornelie Němečková ve Slováckém muzeu

před 3 měsíci, 15.4.2024

V úterý 9.4. jsme zavítali do Slováckého muzea na výstavu výtvarnice K. Němečkové, která je známá hlavně díky svým kouzelným vystřihovaným obrázkům z papíru. Nejenom, že se děti dozvěděly spoustu informací o jejím dětství na Valašsku a jejím dalším životě. Ale mohly si také ve výtvarné dílně vyzkoušet, jak náročné je vytvořit papírovou vystřihovánku. číst více..

BUBNY DO ŠKOL

před 3 měsíci, 8.4.2024

V březnu jsme toho zažili opravdu hodně. Hned, jak jsme se probudili po Noci s Andersenem, šli jsme pomoci s přípravou bubnování v naší tělocvičně. Děti pomohly nanosit 180 bubnů do tělocvičny a bubnování mohlo začít. Jedná se o interaktivní zábavu na posílení sociálních vztahů, uvolnění přetlaku a v neposlední řadě alternativní výuku ve formě skupinového bubnování dětí i pedagogů pod vedením zkušeného instruktora. číst více..