třídní učitelka IX.A

ZA ALEJÍ CUP

před 14 dny, 16.6.2024

V pracovní výchově jsme dostali za úkol zvolit si projekt, který bychom realizovali na konci školního roku. Nemohli jsme se rozhodnout, jaký projekt budeme dělat. Nakonec jsme se dohodli na tom, že uděláme turnaj ve fotbale. Nazvali jsme ho ZA ALEJÍ CUP. Napřed jsme vymysleli, kdo bude co dělat. Jedna skupina lidí měla na starosti bufet, druhá zase týmy, třetí organizaci a finance, čtvrtá webovou stránku a instagram. Několik týdnů se řešila příprava. Poté byla na řadě realizace. Museli jsme si zamluvit hřiště a rozdělit, kdo, kde a kdy bude hrát. Pak byl na řadě bufet, museli jsme nakoupit různé potraviny jako párky, rohlíky, ovoce, pití, sladkosti atd. Vše bylo naplánováno na 12. června. Jenže v tento den ráno pršelo a my se modlili, aby nám akce vyšla. Podařilo se. Hodinu před akcí jsme začali chystat věci na turnaj. Na poslední chvíli jsme udělali ještě pár úprav. Začala akce a už se hrál první zápas. Každá třída měla svůj tým. Atmosféra byla výborná. Bufet byl aktivní a výdělečný, hudba hrála nepřetržitě. Po několika napínavých zápasech byl konec a nastal čas vyhlásit vítěze a následně úklid. Akce byla úspěšná a všichni byli spokojeni s jejím výsledkem zvlášť s organizátory z 9A. číst více..

ŘEKNI NE DROGÁM

před 14 dny, 16.6.2024

Přednáška, která je součástí 20. ročníku největší protidrogové akce CYKLO - BĚH ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG s tématem ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU, se konala v úterý 11. 6. Obsahovala mnoho praktických informací týkajících se negativního účinku drog. Byla plná příkladů na základě životní zkušenosti lektora. číst více..

POLONÉZA

před 22 dny, 8.6.2024

V pátek 7. června jsme zažili úžasný společenský večer. V krásně vyzdobeném sále školy v Jarošově zatančili žáci 9. AB nádhernou polonézu. Vlastně to byly dvě polonézy, neboť ji tančili ve dvou skupinách. Deváťáci se konečně mohli pochlubit rodičům, babičkám, učitelům i kamarádům se svým tanečním uměním. Večerem nás provázeli moderátoři Adam a Kuba. Taneční parket se poté brzy zaplnil a všichni jsme si večer užili. číst více..

Obhajoby absolventských prací

před 23 dny, 7.6.2024

Obhajoby absolventských prací proběhly ve dnech 5. a 6. června. Všichni žáci byli velmi šikovní. I přes počáteční nervozitu své práce obhájili. Mnohdy učitele příjemně překvapili zajímavostí a zpracováním témat. Dokonce někteří prezentovali svoje práce anglicky. Měli jsme tak možnost poznat naše žáky i z jiného úhlu pohledu. Všichni byli super. číst více..

Den dětí

před 29 dny, 1.6.2024

Každoročně žáci devátého ročníku pořádají pro svoje mladší spolužáky z I. stupně Den dětí. Letos ho uspořádala naše třída. Den dětí se konal v pátek 31. 5. na školním hřišti. Naštěstí nám přálo i počasí, a tak si děti z I. stupně mohli užít všechny připravené aktivity: padák, opičí dráhu, skákání v pytlech, házení ringo kroužky do obručí, přetahování lanem, hod na cíl, skládání puzzle, pohádkový kvíz, trénování paměti, střelbu na bránu, prošli se na chůdách, zvládli přenášení míčku, slalom kolem kuželů, skok do dálky. Na dětech z I. stupně bylo vidět nadšení a soutěživost. Deváťáci po celou dobu trpělivě vedli svoje mladší spolužáky k tomu, aby si den užili, což se rozhodně podařilo. číst více..