MA

Den Země s badatelským batohem

před 11 dny, 6.5.2024

Ve čtvrtek 2.5. jsme si v Kunovském lese připomněli Den Země a důležitost péče o ni. Vybaveni badatelským batohem a síťkami jsme se vydali k periodickým tůním, úlovků měly děti opravdu hodně. Na nedaleké louce děti určovaly místní rostlinné druhy. Společně jsme hledali odpovědi na otázky vztahující se k charakteristice lužního lesa. Bylo to moc fajn strávené dopoledne. číst více..

Kornelie Němečková ve Slováckém muzeu

před 1 měsícem, 15.4.2024

V úterý 9.4. jsme zavítali do Slováckého muzea na výstavu výtvarnice K. Němečkové, která je známá hlavně díky svým kouzelným vystřihovaným obrázkům z papíru. Nejenom, že se děti dozvěděly spoustu informací o jejím dětství na Valašsku a jejím dalším životě. Ale mohly si také ve výtvarné dílně vyzkoušet, jak náročné je vytvořit papírovou vystřihovánku. číst více..

BUBNY DO ŠKOL

před 1 měsícem, 8.4.2024

V březnu jsme toho zažili opravdu hodně. Hned, jak jsme se probudili po Noci s Andersenem, šli jsme pomoci s přípravou bubnování v naší tělocvičně. Děti pomohly nanosit 180 bubnů do tělocvičny a bubnování mohlo začít. Jedná se o interaktivní zábavu na posílení sociálních vztahů, uvolnění přetlaku a v neposlední řadě alternativní výuku ve formě skupinového bubnování dětí i pedagogů pod vedením zkušeného instruktora. číst více..

NOC S ANDERSENEM 2024

před 1 měsícem, 8.4.2024

S malým zpožděním jsme si z 26. na 27.3. s dětmi udělali dlouho očekávanou Noc s Andersenem. Přespávání ve škole jsme si domluvili společně se třídou ME. Čtvrťáci a páťáci z ME si pro nás na školním hřišti nachystali sportovní program. Na oplátku si s námi mohli vyrobit polštářky ze starých triček. Nechyběla ani stezka odvahy, tentokrát plná skvělých úkolů a na konci s odměnou. Bylo to moc fajn, užili jsme si to všichni móóóc. Příště zase. číst více..

VELIKONOČNÍ PŘÍBĚH

před 1 měsícem, 8.4.2024

Během Svatého týdne Velikonoc jsme znovu mohli pozvat paní Mrázovou, která si pro děti připravila poutavý příběh o průběhu Velikonočních svátků. číst více..