Učitelé

učitel přírodopis, zeměpis
třídní učitel VIII.C

voltemar@zszaaleji.cz

Právě dokončuji studium na přírodovědecké fakultě na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor Učitelství biologie a geografie. Mým osobním cílem, je ukázat žákům, že biologie a geografie (resp. přírodopis a zeměpis) nejsou jen nudné sdělování dat, názvů a dalších informací, ale že tyto předměty jsou, stejně jako sama příroda, krásné a velmi užitečné.

Do svých aprobačních předmětů jsem velmi zapálený a vzešly vlastně z mých dlouhodobých koníčků. Jsem dlouholetý rybář, myslivec, rád chodím do přírody, všímám si věcí kolem sebe a celkově si přírodu užívám. Mimo to jsem extrovert, který rád pracuje s lidmi, zejména pak s dětmi.

Již při studiu jsem učil několik hodin zeměpisu na soukromé základní škole a na gymnáziu. Své hodiny se snažím vést podle Zlatého pravidla didaktiky, které ve své knize Velká didaktika (Didactica Magna) uvádí Jan Amos Komenský a to: „Aby všechno bylo předváděno všem smyslům, kolika možno. Totiž věci viditelné zraku, slyšitelné sluchu a hmatatelné hmatu, může-li něco být vnímáno najednou více smysly, budiž to předváděno více smyslům!“