Učitelé

Ingrová Anna

vychovatelka

ingrova@zszaaleji.cz

Dětský svět mě pohltil už před mnoha lety. Svět, ve kterém je fantazie dovolená a svobodná, emoce živé a oči otevřené dokořán. Současně je dětský svět křehký a zranitelný. Vystudovala jsem tedy sociální pedagogiku abych se mohla dětskému světu přiblížit více. V následujících letech jsem se věnovala dětem, jejichž startovní podmínky do života byly ztížené. Jednalo se o děti z vyloučených lokalit, děti traumatizované a děti s jinakostí. V posledních pěti letech jsem pracovala s dětmi s poruchou autistického spektra, s třídními kolektivy v rámci preventivních programů a s dospělými osobami s duševním onemocněním. Moje dosavadní zkušenosti mě naučily, že vědomě strávený čas s dětmi je jedním z největších darů, který jim my dospěláci můžeme dát. Děti vnímám jako partnery, od kterých se máme mnohdy co učit a zakládám si na respektujícím přístupu.

Při práci s dětmi ráda využívám originální metody a nechávám volnost jejich fantazii.

V životě se řídím mottem: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. (Werich)