Fotbalový turnaj a renovace třídy?

Právě probíhají letošní projekty deváťáků.

V naší škole máme rádi takovou výuku, která žákům ukazuje, jak být úspěšný v životě. V pracovní výchově se deváťáci po celý rok připravují na svůj první velký projekt. Není to fiktivní hra, ale skutečná práce za reálné peníze. Naučí se vytvořit tým, společně vyberou cíl, sestaví rozpočet, sami vyjednají souhlas a podporu vedení školy, hledají sponzory, vytvoří vlastní propagaci. Nejprve si moc nevěří a občas během realizace narazí na nečekané překážky a vidí to beznadějně. Nakonec to ale zvládnou skvěle a jsou na sebe právem hrdí, stejně jako škola na ně. Cestou se naučí zážitkem kus teorie a hlavně poznají, co praktické fungování ve světě obnáší. Aby byli úspěšní, musí do toho dát kus sebe.

Letos velká radost. Třída 9. B se s vervou pustila do renovace třídy českého jazyka - stěhování velké TV včetně kabeláže, malování učebny, velká nová nástěnka, výměna desek na lavicích, odhlučnění třídy akustickými panely, a to všechno s napjatým rozpočtem. Třída 9. A uspořádala ve středu 12. června fotbalový turnaj - propagace turnaje ve škole, vymyslet přihlášení včetně návratky od rodičů, na turnaji vlastní bufet, doprovodná akce malování na obličeje, organizace zápasů, poháry a diplomy, sport a hudba, letní nálada pro celou komunitu sídliště. A po akci to všechno také uklidit.

Jedna speciální hodnota navíc. Třídy si vzájemně pomáhají a přejí si úspěch těch druhých. Žáci 9. A pomáhají s renovací třídy, žáci 9. B na oplátku pomáhají s přípravou a po turnaji s úklidem, třídy umí spolupracovat. Pokud platí, že děti jsou naše budoucnost, alespoň podle výkonu a nasazení našich deváťáků v projektech to Za Alejí vidíme optimisticky!

Video najdete ZDE