V uplynulém týdnu proběhl v naší škole Den Země

1.A + 1.B

V úterý 30. dubna prožili prvňáčci Den Země v Kunovském lese. Zahráli si hru hledání bylin, stavěli příbytky pro hmyz, poznávali stromy.

2.A + 2.B

V úterý 30. dubna se třídy 2.AB vydaly v rámci Dne Země k Naučné včelí stezce do Ostrožské Nové Vsi. Příjemná procházka a zajímavé informace o včelách a jejich životě druháčkům vyplnily celé dopoledne.

4.A + 4.B

Ve čtvrtek 2. května se vydali čtvrťáci k prameni Staré Olšavy. Odtud vyběhli hbitě schody a stoupali na Sadskou výšinu k pozůstatkům naší minulosti, která sahá až do 9. století. Po cestě jsme se zastavili u bývalého židovského hřbitova a jak jinak než kolem Olšavy vedly naše kroky zpět do školy.

MA

Ve čtvrtek 2.5. jsme se vydali v rámci oslav Dne Země do Kunovského lesa, abychom si připomněli důležitost péče o přírodu kolem nás. Ukázali jsme si hlavní znaky lužního lesa, lovili jsme živočichy v periodických tůních a určovali druhy lučních rostlin. Tentokrát jsme nepotřebovali žádný pytel na odpadky, což je dobrá zpráva pro nás i pro planetu.

MB + MC

V pondělí 29.4.2024 vyrazily děti ze tříd MB a MC v rámci Dne Země na prohlídku mokřadů u lázní Ostrožská Nová Ves. Dozvěděly se, čím jsou mokřady zajímavé, jakou funkci plní v přírodě a co se skrývá pod označením deštníkový druh. Ochutnaly také sirnatý pramen a vlakem odcestovaly zpět do školy.

5.A + 5.B

2. května se třídy 5. AB vydaly v rámci Dne Země na Naučnou stezku Hradčovice. Po cestě dlouhé 7 km nás čekalo 8 stanovišť s úkoly.

6.A + 6.B + 6.C

2. května se žáci 6. ABC  seznámili v rámci Dne Země se slepými rameny řeky Moravy. Prošli jsme trasu dlouhou 11 km, pracovní listy se rychle plnily novými informacemi. Den v přírodě jsme si užili.

7.A + 7.B + 7.C

Vycházkové počasí, nádherné prostředí Štěrkopísků v Ostrožské Nové Vsi, trasa dlouhá cca 10 km, 7 stanovišť plných zajímavých informací a na konci zasloužená odměna v podobě limonády nebo zmrzliny na Slováckém dvoře, takový byl Den Země pro 7. ročníky, který jsme si všichni moc užili.

Den Země 8.ABC – Po stopách Baťovy chřibské dálnice

Ve čtvrtek 2.5. vyrazili žáci osmého ročníku do Chřibů. Na trase Bunč – rozhledna Brdo se na 4. stanovištích seznámili nejen s rostlinami a živočichy Chřibů, ale také s pozůstatky unikátní Baťovy dálnice, která bohužel nebyla nikdy dokončena.